Boston – Toronto 1:2 (po pr.) | Carolina – NY Islanders 6:3 (kon.) | Winnipeg – Colorado 3:6 (kon.)
Vancouver – Nashville 1:2 (kon.)
konec
Winnipeg Jets
3:6 (1:1, 1:2, 1:3) Stav série: 1:4
Colorado Avalanche
Středa 01.05.2024, 03:30 • Canada Life Centre, Winnipeg • NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Střely na bránu: 36 – 32 | Přesilová hra: 1/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4

Hokejisté Colorada vítězí v pátém utkání na ledě Winnipegu 6:3, sérii vyhrávají 4:1 na zápasy a postupují tak do konferenčního semifinále.

Domácí se ujali už po 75 sekundách zápasu vedení, ovšem Laviny rychle srovnaly a ve druhé části se dvakrát ocitly v roli vedoucího týmu ony. Duel se pak lámal ve třetí třetině. V jejím úvodu sice srovnal na 3:3 Tyler Toffoli, ale pak zaúřadoval dosud mlčící střelec Mikko Rantanen, jenž v sérii zatím sbíral jen asistence. Finský útočník zařídil Coloradu dvěma zásahy rozhodující náskok. Jets tři minuty před koncem vsadili na hru bez gólmana. Dát kontaktní gól však nedokázali a v úplném závěru naopak zpečetil skóre i osud celé série Josh Manson.

Konec zápasu.
    59:58 Josh MANSON - 3:6

59:58
    5/6
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Skóre utkání pečetí JOSH MANSON! Hostující obránce trefil po vyhraném buly Caseyho Mittelstadta z vlastního obranného pásma opuštěnou branku Jets – 3:6. Asistence: Casey Mittelstadt.
    Mittelstadt C., Manson J., Girard S., Lehkonen A., Trenin J.
    Pionk N., Vilardi G., Monahan S., Ehlers N., Scheifele M., Connor K.

59:49
    Závěrečný nápor domácích nepřináší kontaktní gól! Avs vyhazují na icing a tohle už zvládnou.

59:28
    Po ráně Joshe Morrisseyho dorážel Mark Scheifele, ovšem Georgijev zasahuje vyrážečkou!

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:16
    Vyhození Calea Makara jen těsně minulo prázdnou branku soupeře! Pískáno zakázané uvolnění.

58:07
    Domácí vyhráli buly. Morrissey přiťukl Kyleovi Connorovi, jehož projektil vyráží Georgijev! Poté přišla rána Joshe Morrisseyho, Georgijev však viděl a přerušil hru.

57:58
    Domácí kouč Rick Bowness si vyžádal oddechový čas.

57:58
    Tentokrát vyhodil Artturi Lehkonen na zakázané uvolnění. Dvě minuty do konce třetí části.

57:34
    Ničuškin dostal puk do středního pásma.

57:03
    A je to tu! Tryskáči hrají se šesti hráči v poli a s prázdnou brankou.

56:42
    Rantanen se spokojil s nahozením puku za branku soupeře. Sekundy ubíhají.

55:47
    Hellebuyck zastavil puk za branku a rozehrál spoluhráčům. Uvidíme, kdy nastane čas na to, aby domácí gólman zamířil na střídačku. Jistě se toho dočkáme.

55:39
    Zakázané uvolnění Colorada. Hra se stěhuje před Georgijeva.

55:03
    Morrissey si vyměnil puk s Ehlersem. Pak ho nahodil na branku, ale Georgijev byl na místě. Je tu poslední reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Connor, 27. Morrissey (Scheifele, Vilardi), 43. Toffoli (Ehlers, C. Miller) – 4. Ničuškin (Toews, Rantanen), 26. Trenin (Manson, Cogliano), 34. Lehkonen, 45. Rantanen (Toews, MacKinnon), 49. Rantanen (MacKinnon, Makar), 60. Manson (Mittelstadt)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Samberg, C. Miller, Schmidt – Vilardi, Scheifele (A), Ehlers – Perfetti, Monahan, Connor – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Toffoli, D. Gustafsson, Iafallo.
    Trenér: Rick Bowness

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Parise, Mittelstadt, Lehkonen – Kovalenko, Colton, Wood – Cogliano, Trenin, Duhaime.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Sutherland, Lambert – Knorr, Shewchyk