Ukrajina – Čína 9:0 (kon.) | Španělsko – Estonsko 3:4 (po pr.) | Litva – Nizozemsko 3:2 (kon.)
po prodl.
Španělsko
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Estonsko
Úterý 30.04.2024, 15:00 • Avia Solutions Group Arena, Vilnius • Mistrovství světa - I. B Divize • 3. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:

Hokejisté Estonska zdolali v důležitém souboji Španělsko 4:3 v prodloužení a do závěrečných dvou utkání přeci jen mohou jít s větším klidem, byť vyhráno ještě nemají. Španělé už asi mohou reálně porazit jen Nizozemce, což tedy může být přímý souboj o záchranu.

Zápas byl vzhledem k důležitosti z obou stran poměrně nervózní. Estonci se v první části rychle ujali vedení přesilovkovým zásahem Mortena Jürgense. Pak však neproměnili další příležitosti a Španělé srovnali rovněž v početní výhodě nahozením Bruna Balderise. V prostřední části skóroval hned po 18 sekundách Pablo Zaballa a Estonsko muselo otáčet skóre. To se povedlo ještě do druhé přestávky. O vyrovnání se postaral kapitán Robert Rooba a ve 37. minutě strhl vedení na stranu týmu z Pobaltí Mark Viitanen. V závěru periody byl však za zbytečný zákrok vyloučen do konce utkání Kiik a Španělsko si do třetí třetiny přeneslo dlouhou přesilovku, v níž vyrovnal na 3:3 Jaime Capillas. Tento stav už vydržel až do konce řádné hrací doby a tak se muselo jít do prodloužení. To po 46 minutách ukončil svým druhým zásahem v utkání Robert Rooba. (17:34:44)

Střely na branku – 16:25 (8:10, 5:10, 3:4 – 0:1)

Nejlepším hráčem Španělska byl vyhlášen Dorian Donath (0+1). Na straně Estonska byl oceněn Mark Viitanen (1+0).

Konec zápasu.
    60:47 Robert ROOBA - 3:4

60:47
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Estonsko vítězí! Rozhodujícímu zásahu předcházela kontroverzní situace, kdy Robert Ossipov zastavil hraničním zákrokem unikajícího Jaimeho Capillase. Následoval protiútok Estonců. Kristjan Kombe našel rozjetého ROBERTA ROOBU, jehož nakopnuté motory už protihráči nedokázali zastavit. Rooba se tak dostal do samostatného úniku a zakončil mezi betony brankáře Barba. Asistence: Kristjan Kombe a Robert Ossipov.

60:01
    Začalo prodloužení.

Souboj Španělska s Estonskem končí po řádné hrací době remízou 3:3. Rozhodovat tak bude prodloužení či nájezdy.

Střely na branku – 16:24 (8:10, 5:10, 3:4)

60:00
    Třetí třetina skončila.

59:59
    Španělé si to pohlídali a kotouč je v rohu.

59:53
    Zakázané uvolnění Španělska. Ještě buly v útočném pásmu Estonců, což bude poslední šance rozhodnout v normální hrací době.

59:39
    Daniil Kulincev už nestihl puk na útočné modré. Zahrál ho těsně za ní a to znamená estonský ofsajd.

59:18
    Další zakázané uvolnění Španělska.

59:07
    Po španělském icingu se bude vhazovat před Barbem.

58:58
    Joaquim Muratet si z pravé strany najel za záda estonských obránců. Netrefil ale branku.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Pomalu se schyluje k prodloužení.

56:58
    Teď už je na obou týmech vidět snaha nechybovat. Ztráta tohoto duelu by mohla být fatální.

55:34
    Kotouč vypadl z hrací plochy při španělské snaze dostat ho do útočného pásma.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. Baldris (Rubio), 21. Zaballa (Donath, Muratet), 42. Capillas (Burgos, De Bonilla) – 4. Jürgens (Kulincev, Rooba), 24. Rooba (Fursa), 37. Viitanen (Kombe), 61. Rooba (Kombe, Ossipov)

Španělsko: Barbo (M. Hernandez) – Baldris (A), Garcia (A), De Bonilla, Guerra, Fernandez, Encinar, Escartin – Zaballa, Muratet, Donath – Gonzalez, Carbonell (C), Rubio – Burgos, Capillas, Torralba – L. J. Hernandez, Granell, Mendizabal – Pantoja.
    Trenér: Luciano Basile

Estonsko: Koitmaa (Mölder) – Kulincev, Ossipov, Novikov, Slessarevski, Lahesalu (A), Kookmaa, Kudeviita – Rooba (C), Embrich, Fursa – Viitanen, Kombe, Kiik – Puzakov, Arrak, Vasjonkin (A) – Alexandrov, Parras, Jürgens.
    Trenér: Petri Skriko

Rozhodčí: Steingross (GER), Magnusson – Jonsson (SWE), Sascenkov (LTU)